Białowieski Park Narodowy, pawilon wystawowy | Białowieża

Koncepcja

Inspiracją projektu pawilonu był las i promienie słoneczne przebijające się przez drzewa. Gęsta puszcza przepuszcza słońce do wnętrza, a każde drzewo zostawia ślad po sobie w postaci cienia. Jesteśmy świadkami pięknej gry światłem. Krzywizna dachu to bujne korony drzew o nieregularnej linii. Wnętrze pawilonu to drzewa pomiędzy którymi rozpięty jest widok na Puszczę Białowieską z przebijającym się co jakiś czas obrazem miasta, w którym znajduje się wystawa.

Konstrukcja

Pawilon wykonany w technologii drewnianej (drewno lite + klejone). Elementy łączone metodą ciesielską za pomocą stalowych okuć. Nieregularna siatka słupów podtrzymująca dach posadowiona jest na kratownicy drewnianej. Konstrukcja dachu – belki, krokwie, pokrycie z blachy powlekanej malowanej na biało. Opcjonalnym rozwiązaniem jest napinany materiał wodoodporny.

Jeśli podobają Ci się projekty na tej stronie, to zapraszam do współpracy. Wspólnie odmienimy Twoje najbliższe otoczenie – mieszkanie, dom, biuro, osiedle. Damian Hołownia, architekt.